VBSL Swim Records
as of 8/6/2017
1 Mixed 6&U 100 Free Relay 1:29.53  1989 Great Bridge Swim & Racquet Club
J.Culbert, J. Romash, S. Ladaveze, C.Baur
2 Mixed 8&U 100 Free Relay 1:08.23 2017 Little Neck Swim & Racquet Club
A Temple, M. Wright, S. Dietrich, P. Knapp
3 Mixed 10&U 100 Free Relay 1:01.52 2006 Greenbrier Country Club
K. Admire, J. Campbell, H. Habeeb, N. DeLeon
4 Mixed 12&U 100 Free Relay 54.86 2007 Greenbriar Country Club
K. Admire, N. DeLeon, H. Habeeb, C. Stalings
5 Mixed 14&U 200 Free Relay 1:3.50 2012 Little Neck Blue Dolphins
M. Arris, R. Weinstein, T. Wynne, D. Arris
6 Mixed 18&U 200 Free Relay 1:46.99 2017 Princess Anne Country Club
L. Ware, G. Ware, A. McCammon, W. Parsons
7 Boys 6&U 25 Free 15.69 1986 J. Lowell/CAF
8 Girls 6&U 25 Free 16.75 2012 Kayleigh Duffy/ALN
9 Boys 8&U 25 Free 15.82 1996 Geoff Parrish/GCC
10 Girls 8&U 25 Free 16.18 1993 Betsy Pike/LN
11 Boys 10&U 25 Free 14.63 2017 Cameron Sullivan/PM
12 Girls 10&U 25 Free 14.56 2002 Jackie Rudolph/CB
13 Boys 8&U 50 Free 33.44 2013 Samuel Quarles/OCN
14 Girls 8&U 50 Free 32.09 2014 Kayleigh Duffy/ALN
15 Boys 10&U 50 Free 30.26 2011 Cason Wilburn/RW
16 Girls 10&U 50 Free 29.63 2016 Kayleigh Duffy/ALN
17 Boys 12&U 50 Free 26.98 2017 Radomyr Couture/PM
18 Girls 12&U 50 Free 28.54 2008 Katelyn Admire/GCC
19 Boys 14&U 50 Free 24.86 2012 Daniel Arris/LN
20 Girls 14&U 50 Free 27.72 2013 Claire Ostrowski/CB
21 Boys 18&U 50 Free 24.18 2017 Cason Wilburn/RW
22 Girls 18&U 50 Free 27.68 2002 Amber Bialas/CPAC
23 Boys 8&U 25 Breast 20.10 1980 S. Speakman/CAF
24 Girls 8&U 25 Breast 21.60 1985 K. Schnittger/CAF
25 Boys 10&U 25 Breast 18.59 1982 E. Schnittger/CAF
26 Girls 10&U 25 Breast 19.25 1994 Amanda Cole/CPAC
27 Boys 12&U 50 Breast 36.26 2007 Curtis Stallings/GCC
28 Girls 12&U 50 Breast 37.31 2012 Callie Dickinson/PACC
29 Boys 14&U 50 Breast 31.70 2005 Matt Vaughan/PM
30 Girls 14&U 50 Breast 35.25 2013 Claire Ostrowski/CB
31 Boys 18&U 50 Breast 29.73 2008 Matt Vaughan/PM
32 Girls 18&U 50 Breast 34.77 2016 Milana Beryy/PM
33 Boys 12&U 100 IM 1:07.53 2017 Samuel Quarles/OCN
34 Girls 12&U 100 IM 1:11.19 2011 Claire Ostrowski/CB
35 Boys 14&U 100 IM 1:02.71 2012 Daniel Arris/LN
36 Girls 14&U 100 IM 1:08.25 2017 Samantha Tadder/LN
37 Boys 18&U 100 IM 59.50 2017 Cason Wilburn/RW
38 Girls 18&U 100 IM 1:07.93 2015 Susan Hynes/GB
39 Boys 6&U 25 Back 22.66 1994 Geoff Parrish/GCC
40 Girls 6&U 25 Back 22.56 1988 Elizabeth Flannery/SW
41 Boys 8&U 25 Back 18.79 2013 Samuel Quarles/OCN
42 Girls 8&U 25 Back 17.92 2014 Kayleigh Duffy/ALN
43 Boys 10&U 25 Back 17.12 2017 Ian Lutz/LRK
44 Girls 10&U 25 Back 16.14 2016 Kayleigh Duffy/ALN
45 Boys 12&U 50 Back 31.40 2017 Samuel Quarles/OCN
46 Girls 12&U 50 Back 32.76 2008 Katelyn Admire/GCC
47 Boys 14&U 50 Back 28.82 2016 Sean Rocca/MCC
48 Girls 14&U 50 Back 31.54 2017 Samantha Tadder/LN
49 Boys 18&U 50 Back 27.63 2016 Colin Demers/VBTCC
50 Girls 18&U 50 Back 30.97 1997 Emily Mason/PM
51 Boys 8&U 25 Fly 17.62 2017 Parker Knapp/LN
52 Girls 8&U 25 Fly 17.77 2014 Kayleigh Duffy/ALN
53 Boys 10&U 25 Fly 15.75 2012 Ian McCullough/GSQ
54 Girls 10&U 25 Fly 15.76 2016 Kayleigh Duffy/ALN
55 Boys 12&U 50 Fly 29.49 2017 Radomyr Couture/PM
56 Girls 12&U 50 Fly 31.21 2017 Abby Albano/CGC
57 Boys 14&U 50 Fly 27.48 2015 Cason Wilburn/RW
58 Girls 14&U 50 Fly 30.29 2013 Claire Ostrowski/CB
59 Boys 18&U 50 Fly 25.38 2017 Cason Wilburn/RW
60 Girls 18&U 50 Fly 29.92 2004 Abby Barney/LN  -  LN
61 Boys 8&U 100 Free Relay 1:09.22 2017 Little Neck Swim & Racquet Club
A. Temple, T. Littler, A. Keenan, P. Knapp
62 Girls 8&U 100 Free Relay 1:13.09 2013 Alanton Baycliff Recreation
R. Ziemer, L. Rudolph, H. Rosenfield, K. Duffy
63 Boys 10&U 100 Free Relay 1:01.12 2010 Princess Anne Country Club
B. Randolph, B. Short, W. Parsons, D. Bannon
64 Girls 10&U 100 Free Relay 1:02.76 2006 Greenbriar Country Club
H. Habeeb, B. Stewart, A. DeLeon, K. Admire
65 Boys 12&U 100 Free Relay 55.23 2012 Pembroke Meadows
Q. Moure, M. Rogerson, E. Fiedler, J. Jung
66 Girls 12&U 100 Free Relay 56.77 2017 Little Neck Swim & Racquet Club
A. Savage, S. Tadder, A. Roberts, S. Knapp
67 Boys 14&U 200 Free Relay 1:50.48 2010 Broad Bay Country Club
A.Temple, M. Wilson, A. Ryan, N. DaCruz
68 Girls 14&U 200 Free Relay 1.57.70 2017 Little Neck Swim & Racquet Club
A. Kopal, F. Sconing, K. Wilson, S. Tadder
69 Mixed 18&U 200 Medley Relay 1:58.34 2016 Pembroke Meadows
S. Sampson, M. Berry, J. Jung, D. Arris